Psychoterapia indywidualna

Psychoterapia pomaga zidentyfikować i zrozumieć, jak nasze przekonania, schematy i emocje wpływają na codzienne życie. Dzięki odpowiedniemu warsztatowi, psychoterapeuta wspiera w przebudowie myślenia i zachowań, pomagając w wprowadzaniu pozytywnych zmian. To proces, który wykracza poza zwykłą rozmowę, oferując metodyczne podejście do rozwiązania trudności.

Psychoterapia indywidualna

Celem psychoterapii jest ich zidentyfikowanie, opisanie i zrozumienie wpływu naszych schematów, przekonań na temat siebie i  innych, emocji  na nasze codzienne funkcjonowanie. Dalszym etapem procesu jest ich przebudowanie i wsparcie człowieka we wprowadzaniu adaptacyjnych zmian. Warto  pamiętać, że psychoterapia nie jest zwykłą rozmową. Psychoterapeuta posiada odpowiedni warsztat pracy i przygotowanie merytoryczne po to, by móc w sposób bardzo metodyczny i uporządkowany zidentyfikować potrzeby człowieka, wyjaśnić hipotetyczne podłoże jego trudności i zaplanować pracę nad przebudową sposobu myślenia, zachowania.

Jak długo trwa psychoterapia?

Długość procesu terapeutycznego uzależniona jest od zgłaszanego wstępnie problemu. Zwykle czas potrzebny na złagodzenie objawów np. lęku panicznego to około 20 sesji, jednak należy pamiętać, że czas ten może się zmieniać i zależy w dużym stopniu od indywidualnych cech pacjenta, złożoności jego objawów oraz współwystępujących trudności. Objawy to zwykle tylko tak zwany wierzchołek góry lodowej problemów pacjenta, więc ważne jest, by dać sobie czas na spokojne przepracowanie podłoża występujących trudności.k długo trwa psychoterapia?

Jak wygląda proces psychoterapii?

Proces terapii rozpoczyna się od kilku spotkań konsultacyjnych, podczas których ustalamy wspólnie z pacjentem cele terapii. Kolejnym etapem, po konsultacjach, jest ustalenie kontraktu- zasady pracy, częstotliwość spotkań, zasada poufności, płatności. Następny etap to regularne spotkania terapeutyczne, zwykle odbywające się raz w tygodniu. W międzyczasie terapeuta może wspólnie z pacjentem modyfikować cele terapii. O zakończeniu procesu pacjent decyduje wspólnie z terapeutą.

Potrzebujesz terapii lub konsultacji?

Zadzwoń i umów wizytę Umów wizytę on-line