O nas

Centrum Diagnozy i Terapii ENGRAM to niepubliczna, specjalistyczna poradnia dla dzieci, młodzieży i dorosłych o profilu psychologiczno psychiatrycznym. W naszej placówce rodzice znajdą kompleksową pomoc i wsparcie dla swojego dziecka, a dorośli uzyskają pomoc terapeutyczną. Nasi psychoterapeuci pracują w różnych nurtach, głównie w nurcie poznawczo-behawioralnym, humanistycznym, systemowym. Zasadą naszej pracy jest indywidualne, a zarazem całościowe spostrzeganie problemów zgłaszających się osób.

Stworzyliśmy ENGRAM z potrzeby dostarczenia wysokiej jakości usług opieki psychologicznej, terapeutycznej, diagnostycznej. Tworząc naszą poradnię zależało nam przede wszystkim na zbudowaniu zespołu wykwalifikowanych specjalistów, kierujących się w pracy podobnymi wartościami, myślących podobnie, dla których człowiek i jego zdrowie psychiczne są w centrum zainteresowania.

Nasz zespół tworzą specjaliści z zakresu zdrowia psychicznego – psychoterapeuci, psycholodzy, psychiatrzy oraz specjaliści zajmujący się diagnozą i terapią zaburzeń wieku rozwojowego – terapeuci integracji sensorycznej, fizjoterapeuci, logopedzi, terapeuta biofeedback.

W CDT Engram prowadzimy Niepubliczną Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną, w której specjaliści zajmują się  diagnozą i terapią zaburzeń wieku rozwojowego.  Nasze opinie są honorowane przez szkoły i komisje egzaminacyjne. W ramach działalności Poradni realizujemy program Wczesnego Wspomagania Rozwoju, z którego bezpłatnie mogą korzystać dzieci od 0 do 7 roku życia.

Misją Centrum Diagnozy i Terapii ENGRAM jest pomaganie klientom w zakresie zdrowia psychicznego i podnoszenie jakości ich życia. Ważnym aspektem naszej działalności jest edukacja klientów w zakresie dobrych praktyk i profesjonalnego podejścia do psychoterapii. Stawiamy na ludzi – pracowników i pacjentów. Zależy nam na tym, aby nasi specjaliści mieli dostęp do stałego szkolenia, superwizji, ponieważ jest to gwarantem wysokiej jakości świadczonych usług. Chcemy przekazywać dobre postawy i pokazywać, jak należy zajmować się drugim człowiekiem i jego dobrostanem psychofizycznym. W naszej poradni dbamy o dobrą atmosferę – życzliwość, uśmiech, otwartość na drugiego człowieka.

Naszym celem jest podnoszenie jakości życia, niesienie pomocy dzieciom, od pierwszych miesięcy życia i dorosłym, na każdym etapie życia. Wspieramy naszych pacjentów w zmianie patrzenia na siebie, swoje problemy. Wierzymy, że psychoterapia to nie jest zwykła rozmowa
i wymaga odpowiednich kwalifikacji, przygotowania i stałego doskonalenia swojego warsztatu.

Umów się na wizytę