Psycholog – Kielce

Choć w idealnym świecie życie byłoby proste, to jednak na co dzień wiele osób jest wystawionych na trudne sytuacje, które mogą odbić piętno na psychice. Dlatego, zamiast dusić w sobie nagromadzone emocje, warto zadbać o pomoc niezbędną, aby móc na powrót prawidłowo funkcjonować. Dowiedz się, kiedy warto wybrać się do psychologa i jakie są rodzaje terapii. 

Kiedy warto wybrać się do psychologa – Kielce 

Wiele osób na co dzień bagatelizuje swoje problemy emocjonalne. W końcu jest tyle do załatwienia: praca, szkoła, opieka nad dziećmi czy wykonanie obowiązków domowych. Jednak trudności mogą się nawarstwiać, a stan emocjonalny pogarszać. Takie błędne koło może pewnego dnia doprowadzić do sytuacji, gdy funkcjonowanie będzie znacznie utrudnione. Jeśli zatem pojawiły się u Ciebie: niepokój, złe samopoczucie przez dłuższy czas, niemożność poradzenia sobie z emocjami, napady lęków – to warto skorzystać z pomocy psychologa. Takie usługi znajdziesz w Centrum Diagnozy i Terapii ENGRAM w Kielcach. Profesjonalne wsparcie polega na diagnozie problemu oraz wyznaczeniu planu działania, dzięki któremu można uporać się z negatywni emocjami oraz pojawiającymi się lękami. Takie działanie jest również cenne, gdyż dzięki niemu można w przyszłości lepiej zrozumieć mechanizm, który prowadzi do powstawania danych uczuć czy trudności. 

W jakich dziedzinach życia może przydać się pomoc psychologa – Kielce 

Warto wiedzieć, że nie tylko przeżycie traumy czy lęki powinny skłonić do wizyty u psychologa. Wiele osób zmaga się z trudnościami w wyznaczaniu granic czy związanymi z asertywnością, a to rzutuje na życie prywatne, rodzinne i zawodowe. Nierzadko też dorośli miewają problemy komunikacyjne. Psycholog może zaproponować odpowiednie działanie, dzięki któremu można przezwyciężyć te bariery. Skuteczna pomoc pozwala na uzyskanie nie tylko spokoju ducha, ale też lepszego komfortu życia. 

Psychoterapia – Kielce 

Po zdiagnozowaniu problemu konieczne jest zaplanowanie dalszych działań, które wspomogą w powrocie do normalnego funkcjonowania. W zależności od natury trudności może być zaproponowana terapia:

  • indywidualna – czyli skoncentrowana na danej osobie, która boryka się z lękami, depresją czy atakami agresji,
  • rodzinna – w tym przypadku brana pod uwagę jest dynamika zachowań w rodzinie, która pomaga w zrozumieniu mechanizmów działania i wzorców, które mogą być źródłem trudności,
  • dla par – długoletni związek jest narażony na różne kryzysy, które z czasem mogą być stałą przeszkodą dla wspólnego życia. Terapia małżeńska to sposób na wypracowanie rozwiązań dla danych problemów i pomóc w odnalezieniu wspólnego języka.

To tylko kilka rodzajów terapii prowadzonych w Centrum Diagnozy i Terapii ENGRAM w Kielcach. Doświadczony psycholog dobierze odpowiedni plan działania.

Powrót

Umów się na wizytę